Garaże akrylowe

HomeGaraże akrylowe

Jakie są różnice pomiędzy blachą ocynkowaną a akrylową? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez klientów, którzy planują zakupić wolnostojące garaże blaszane akrylowe. Odpowiedź jest jednak stosunkowo prosta. Blacha akrylowa również poddawana jest procesowi ocynku, aczkolwiek już na etapie produkcji nakłada się na nią dodatkową warstwę powłoki organicznej w wybranym odcieniu z palety RAL. Co ma na celu takie działanie?

Na pewno warto podkreślić, że garaże blaszane akrylowe są estetyczniejsze od swoich standardowych odpowiedników. Jest to zatem idealna opcja dla osób, którym bardzo zależy na tym, aby nowa i dość duża konstrukcja pojawiająca się na działce nie zaburzyła ogólnej koncepcji aranżacji przestrzeni. Arkusze blachy trapezowej pokrytej akrylem wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, długotrwały wpływ niesprzyjających czynników środowiskowych oraz utlenianie się metalu, czyli korozję. To praktyczna, choć nieco droższa propozycja – przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów.

Nie tylko kolory monolityczne!

Nowoczesne garaże akrylowe mają nad produktami konkurencyjnymi jedną istotną przewagę. Ich rosnąca popularność wynika przede wszystkim z tego, że można je nabyć nie tylko w odcieniach monolitycznych, ale także drewnopodobnych. To bardzo ważna cecha. Dlaczego? Daje ona możliwość dopasowania wyglądu garażu do estetyki domu jednorodzinnego.

Obecnie akcenty imitujące drewno widoczne są nie tylko w przypadku stolarki okiennej, ale także bram czy nawet ogrodzeń. Coraz więcej inwestorów decyduje się także na wykonanie na elewacji tynków ozdobnych, które po wyschnięciu i pomalowaniu mają naśladować strukturę tego naturalnego surowca.

Możliwość kupienia garażu w kolorze złotego dębu czy ciemnego orzecha – w niektórych przypadkach powinna być zatem postrzegana nie tylko w kategoriach ciekawej opcji, ale nawet konieczności. Blaszane garaże z blachy akrylowej doskonale prezentują się na posesjach utrzymanych w stylu klasycznym. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z przynajmniej kilkoma zdjęciami poglądowymi lub obejrzeć konstrukcję osobiście.

Garaż akrylowy – czy na pewno droższy?

Wolnostojący blaszany garaż akrylowy można kupić od razu w wybranym przez siebie kolorze lub pomalować go samodzielnie. Jeżeli spojrzy się na całą sprawę z szerszej perspektywy, to okazuje się, że garaże blaszane akrylowe są relatywnie tanie. Jak to możliwe, skoro proces ich produkcji jest bardziej skomplikowany? Klienci, którzy chcą podjąć się pomalowania garażu z blachy akrylowej, muszą liczyć się z tym, że puszka wysokiej jakości farby poliwinylowej przeznaczonej do ocynku w pojemniku 5 litrowym kosztuje około 200 zł.

Ufając danym jakie zadeklarował producent garaży blaszanych, taka ilość powinna wystarczyć na około 50 m2, czyli na typowy konstrukcję jednostanowiskową. To jednak nie koniec wydatków. Blachę należy jeszcze odtłuścić, doliczyć rozcieńczalnik, pędzel lub rolkę, a przede wszystkim swój cenny czas. Biorąc pod uwagę fakt, że za fabryczne naniesienie koloru dolicza się zazwyczaj od 300 do 350 zł, to malując garaż blaszany we własnym zakresie, da się zaoszczędzić maksymalnie 60 zł. Czy warto? Mogą pojawić się tutaj pewne wątpliwości.

SZYBKA WYCENA