Garaże drewnopodobne

HomeGaraże drewnopodobne

Stosowana obecnie w budownictwie blacha może być pokrywana dodatkowo materiałami wpływającymi na jej estetykę. Dobrym przykładem są nowoczesne garaże blaszane drewnopodobne. W tym wypadku na ocynkowane ściany stalowej konstrukcji aplikowana jest powłoka akrylowa. Co daje jej zastosowanie? Doskonale imituje ona wygląd naturalnego drewna, dzięki czemu blaszak staje się bardzo atrakcyjny wizualnie. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru jednego z kilku dostępnych wzorów oraz kolorów. W ten sposób zamówić można garaż przypominający swoim wyglądem budynek z drewna dębowego czy gatunku orzech.

Czym jeszcze wyróżnia się garaż drewnopodobny?

Co ciekawe, specjalny lakier naniesiony na powierzchnię blaszanej konstrukcji świetnie imituje również naturalny układ drewnianych słojów. Staje się ona tym samym estetycznym uzupełnieniem architektury zewnętrznej na posesji, przy czym zachowuje pełną funkcjonalność i spełnia swoje zadanie jako garaż. Czy jednak naniesiona na ściany blaszaka powłoka akrylowa na pewno jest wytrzymała?

Czy garaż drewnopodobny zachowa swój wygląd przez wiele lat?

Stalowe konstrukcje wolnostojące narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Opady deszczu, promieniowanie słoneczne czy niskie temperatury mogą doprowadzić do niszczenia zewnętrznych elementów garażu drewnopodobnego. Problem ten nie występuje jednak w modelach pokrytych wysokiej jakości powłoką akrylową. Należy przy tym podkreślić, że materiał ten zdecydowanie różni się parametrami od tanich oklein, które szybko tracą swój pierwotny, estetyczny wygląd – właśnie pod wpływem czynników zewnętrznych.

Nie bez znaczenia pozostaje też przygotowanie samej blachy do lakierowania. Powinna być ona ocynkowana ogniowo, co zapewni wysoką trwałość i odporność m.in. na korodowanie. Garaż blaszany drewnopodobny wykonany z należytą starannością zachowa swój wygląd przez wiele lat użytkowania. To kolejny, ale nie ostatni jego atut. Czym jeszcze charakteryzują się takie konstrukcje stalowe na wymiar?

Jakie dodatki wpływają na estetykę garażu drewnopodobnego?

Wykończenie ścian blaszaka w największym stopniu wpływa na wygląd całego budynku. Trzeba jednak pamiętać o dodatkowych elementach, bez których trudno byłoby uzyskać pożądaną estetykę. Przede wszystkim ważne jest, by skutecznie zamaskować widoczne łączenia poszczególnych części stalowej konstrukcji. W nowoczesnych garażach blaszanych drewnopodobnych stosuje się w tym celu specjalne okucia w takim samym kolorze jak naniesiona na powierzchnię ścian powłoka akrylowa imitująca wizualnie strukturę naturalnego surowca. Pod tym kątem dopasowywane są niewielkie nity.

W ten sposób uzyskuje się spójny wygląd całej konstrukcji. Tym samym staje się ona nie tylko funkcjonalnym obiektem służącym do ochrony pojazdów przed działaniem czynników zewnętrznych, ale też estetyczną częścią posesji. Wszystko to sprawia, że warto postawić na tani garaż drewnopodobny, który stanowi doskonałą alternatywę dla kosztownych i czasochłonnych w budowie murowanych odpowiedników.

SZYBKA WYCENA