Bramy uchylne

HomeGaraże blaszaneArchive by "Bramy uchylne"

Przedsiębiorstwo Map-Stal to znany w Polsce producent wysokiej jakości garaży blaszanych. W naszym sklepie internetowym można znaleźć wyroby gotowe o standardowych wymiarach oraz niestandardowe konstrukcje na indywidualne zamówienie. Powstają one z trwałej blachy zabezpieczonej przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych:

 • deszczu,
 • śniegu,
 • promieni słonecznych,

dzięki czemu służą użytkownikom przez wiele lat.

W różnego typu małych budynkach często montuje się bramy garażowe uchylne. Map-Stal to producent takich rozwiązań na wymiar zapewniających wygodne otwieranie i zamykanie pomieszczenia. Mogą być one wykonane z blachy:

 • drewnopodobnej,
 • malowanej na wybrany kolor z palety RAL.

Dostarczamy na europejski rynek najlepsze wyroby o dużej trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne. Składając u nas zamówienie, klienci mają pewność, że każda opuszczająca zakład produkcyjny brama garażowa spełnia najwyższe standardy wykonania. Blacha trapezowa T-17/8 jest często stosowana w budownictwie jako pokrycie dachów, a także jako okładzina zewnętrzna i wewnętrzna. Materiały mają powłokę antykorozyjną, ponieważ są narażone na zróżnicowane warunki atmosferyczne, m.in. deszcz i śnieg. Poszycie bramy garażowej może mieć różne wzory, tj.:

 • pionowy,
 • poziomy,
 • skośny

układ wypełnienia. Szczegółowy wygląd gotowego wyrobu jest ustalany indywidualnie. Jesteśmy otwarci na sugestie klientów i jako producent chętnie wykonamy bramy garażowe uchylne o drewnopodobnej strukturze, w dowolnej kolorystyce i wymiarach.

Jak działa brama uchylna?

Wjazd do garażu lub hali musi wygodny, tj. zapewniać swobodę manewrowania. Przede wszystkim jego szerokość powinna być dostosowana do wielkości pojazdu, który ma przez niego przejeżdżać – w domach jedno i wielorodzinnych nie przekracza ona 3 m, natomiast jej wysokość maksymalna wynosi do 2,3 m. Należy pamiętać o tym, że specyficzny sposób otwierania bramy uchylnej wymaga pozostawienia właściwej odległości przed budynkiem oraz w środku (pod sufitem), by skrzydło mogło bez przeszkód się przemieszczać. Istotne jest zatem przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów i dostosowanie jej rozmiarów do możliwości montażu i bezpiecznego użytkowania.

Nasze produkty są wykonane z najwyższą starannością. Gwarantujemy, że obsługa wjazdu będzie wygodna i bezproblemowa. Elementy ościeżnicy, tj. m.in.:

 • nadproże,
 • progi,
 • belki

są ze sobą zespolone poprzez zespawanie, by nadać im jak największą wytrzymałość. Konstrukcja musi być solidna, aby dobrze spełniała swą funkcję. Profile skrzydła uchylnej bramy garażowej drewnopodobnej łączymy za pomocą specjalnych akcesoriów. Prowadnice poziome oraz ślizgi boczne są połączone za pomocą poprzeczki, aby maksymalnie je wzmocnić. W oferowanych produktach stosujemy układ sprężyn zabezpieczonych w tulejach, wspomagający podnoszenie i opuszczanie płyty.

Prosta konstrukcja bramy uchylnej – maksymalny komfort użytkowania

Dzięki temu, że wyroby powstające w naszym zakładzie mają nieskomplikowaną budowę, są bardzo łatwe w użytkowaniu. Każda brama garażowa, w tym także drewnopodobna, składa się z malowanego panelu blaszanego oraz systemu prowadnic umożliwiających jej podnoszenie i opuszczanie. Prezentowane produkty są przeznaczone do sterowania ręcznego, lecz możliwe jest wyposażenie ich w napęd automatyczny, dzięki któremu będzie można sterować nimi bez wysiadania z samochodu. Nowoczesna konstrukcja gwarantuje, że uchylne skrzydło nie ograniczy powierzchni parkowania, ponieważ schowa się ono pod sufitem, nieznacznie zmniejszając dostępną wysokość.

Gotowy wyrób czy brama garażowa na zamówienie? Jesteśmy otwarci na ciekawe pomysły

Na naszej stronie internetowej prezentujemy ofertę uchylnych bram garażowych drewnopodobnych oraz malowanych na wybrane kolory z palety RAL, które można zamówić od razu. Przyjmujemy jednak również zlecenia na wykonanie konstrukcji według indywidualnego projektu. Dzięki tej opcji klienci mają możliwość otrzymania skrzydła wraz z ościeżnicą i mechanizmem napędowym o wymiarach odpowiadających otworowi wjazdowemu. Zajmujemy się także produkcją gotowych garaży z blachy o dowolnych rozmiarach. Bramy garażowe drewnopodobne to doskonałe rozwiązanie stosowane w budynkach, których elewacja została wykonana z drewna, ponieważ dobrze komponują się z tym naturalnym surowcem. Są też chętnie wykorzystywane przez właścicieli posesji o wiejskim klimacie, na których stoją tradycyjne domy (np. chaty z drewna lub bali). W asortymencie można znaleźć wiele różnych propozycji, które usatysfakcjonują każdego wymagającego klienta. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie. Jesteśmy też dostępni pod podanym tam numerem telefonu i adresem mailowym.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

SZYBKA WYCENA