Bramy uchylne

HomeGaraże blaszaneArchive by "Bramy uchylne"

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

W różnego typu małych budynkach często montuje się bramy garażowe uchylne. Map-Stal to producent takich rozwiązań na wymiar zapewniających wygodne otwieranie i zamykanie pomieszczenia. Mogą być one wykonane z blachy:

  • drewnopodobnej,
  • malowanej na wybrany kolor z palety RAL.

Dostarczamy na europejski rynek najlepsze wyroby o dużej trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne. Składając u nas zamówienie, klienci mają pewność, że każda opuszczająca zakład produkcyjny brama garażowa spełnia najwyższe standardy wykonania. Blacha trapezowa T-17/8 jest często stosowana w budownictwie jako pokrycie dachów, a także jako okładzina zewnętrzna i wewnętrzna. Materiały mają powłokę antykorozyjną, ponieważ są narażone na zróżnicowane warunki atmosferyczne, m.in. deszcz i śnieg. Poszycie bramy garażowej może mieć różne wzory, tj.:

  • pionowy,
  • poziomy,
  • skośny

układ wypełnienia. Szczegółowy wygląd gotowego wyrobu jest ustalany indywidualnie. Jesteśmy otwarci na sugestie klientów i jako producent chętnie wykonamy bramy garażowe uchylne o drewnopodobnej strukturze, w dowolnej kolorystyce i wymiarach.

Jak działa brama uchylna?

Wjazd do garażu lub hali musi wygodny, tj. zapewniać swobodę manewrowania. Przede wszystkim jego szerokość powinna być dostosowana do wielkości pojazdu, który ma przez niego przejeżdżać – w domach jedno i wielorodzinnych nie przekracza ona 3 m, natomiast jej wysokość maksymalna wynosi do 2,3 m. Należy pamiętać o tym, że specyficzny sposób otwierania bramy uchylnej wymaga pozostawienia właściwej odległości przed budynkiem oraz w środku (pod sufitem), by skrzydło mogło bez przeszkód się przemieszczać. Istotne jest zatem przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów i dostosowanie jej rozmiarów do możliwości montażu i bezpiecznego użytkowania.

Nasze produkty są wykonane z najwyższą starannością. Gwarantujemy, że obsługa wjazdu będzie wygodna i bezproblemowa. Elementy ościeżnicy, tj. m.in.:

  • nadproże,
  • progi,
  • belki

są ze sobą zespolone poprzez zespawanie, by nadać im jak największą wytrzymałość. Konstrukcja musi być solidna, aby dobrze spełniała swą funkcję. Profile skrzydła uchylnej bramy garażowej drewnopodobnej łączymy za pomocą specjalnych akcesoriów. Prowadnice poziome oraz ślizgi boczne są połączone za pomocą poprzeczki, aby maksymalnie je wzmocnić. W oferowanych produktach stosujemy układ sprężyn zabezpieczonych w tulejach, wspomagający podnoszenie i opuszczanie płyty.

Prosta konstrukcja bramy uchylnej – maksymalny komfort użytkowania

Dzięki temu, że wyroby powstające w naszym zakładzie mają nieskomplikowaną budowę, są bardzo łatwe w użytkowaniu. Każda brama garażowa, w tym także drewnopodobna, składa się z malowanego panelu blaszanego oraz systemu prowadnic umożliwiających jej podnoszenie i opuszczanie. Prezentowane produkty są przeznaczone do sterowania ręcznego, lecz możliwe jest wyposażenie ich w napęd automatyczny, dzięki któremu będzie można sterować nimi bez wysiadania z samochodu. Nowoczesna konstrukcja gwarantuje, że uchylne skrzydło nie ograniczy powierzchni parkowania, ponieważ schowa się ono pod sufitem, nieznacznie zmniejszając dostępną wysokość.

Gotowy wyrób czy brama garażowa na zamówienie? Jesteśmy otwarci na ciekawe pomysły

Na naszej stronie internetowej prezentujemy ofertę uchylnych bram garażowych drewnopodobnych oraz malowanych na wybrane kolory z palety RAL, które można zamówić od razu. Przyjmujemy jednak również zlecenia na wykonanie konstrukcji według indywidualnego projektu. Dzięki tej opcji klienci mają możliwość otrzymania skrzydła wraz z ościeżnicą i mechanizmem napędowym o wymiarach odpowiadających otworowi wjazdowemu. Zajmujemy się także produkcją gotowych garaży z blachy o dowolnych rozmiarach. Bramy garażowe drewnopodobne to doskonałe rozwiązanie stosowane w budynkach, których elewacja została wykonana z drewna, ponieważ dobrze komponują się z tym naturalnym surowcem. Są też chętnie wykorzystywane przez właścicieli posesji o wiejskim klimacie, na których stoją tradycyjne domy (np. chaty z drewna lub bali). W asortymencie można znaleźć wiele różnych propozycji, które usatysfakcjonują każdego wymagającego klienta. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie. Jesteśmy też dostępni pod podanym tam numerem telefonu i adresem mailowym.

Poza tym, że świadczymy usługi jako producent garaży, sprzedajemy także przeznaczone do nich bramy, m.in. uchylne. Odpowiadamy na potrzeby klientów, którzy poszukują estetycznych, praktycznych i odpornych konstrukcji na długie lata – dostarczamy je szybko i z gwarancją wysokiej jakości. W naszej ofercie znajdują się gotowe, drewnopodobne wrota garażowe o określonych wymiarach i kolorach, jednak proponujemy także projektowanie i wykonywanie produktów na indywidualne zamówienie, powstających na bazie wskazanych przez klienta parametrów. Zapraszamy do sprawdzenia, co mamy do zaoferowania i nawiązywania współpracy!

Producent drewnopodobnych bram uchylnych garażowych

O funkcjonalności i estetyce garażu decyduje wiele elementów, a do najważniejszych niewątpliwie należy brama. Istnieje możliwość zastosowania wielu jej rodzajów, wśród których dużą popularnością cieszą się wersje uchylne. Jako producent dostarczamy je jako osobne wyroby drewnopodobne lub montujemy w naszych konstrukcjach. W obu przypadkach zapewniamy precyzję działania dzięki wykorzystaniu do ich produkcji solidnych materiałów oraz precyzyjnych mechanizmów. Nadają się do całorocznego użytkowania i świetnie spełniają swoją funkcję bez względu na pogodę. Wykazują bardzo dobrą wytrzymałość na niskie i wysokie temperatury oraz wilgoć, a co za tym idzie, także na rdzewienie.

Drewnopodobne bramy uchylne na pokolenia

Oferujemy solidne garażowe, drewnopodobne bramy uchylne, które zachowują swoje parametry techniczne przez długie lata. Nawet w przypadku codziennego, intensywnego użytkowania działają sprawnie i precyzyjnie, a przy tym prezentują się atrakcyjnie. Z uwagi na materiał i dokładność wykonania można z nich korzystać bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych. Ponieważ każda brama garażowa, w tym również uchylna drewnopodobna, którą oferujemy jako bezpośredni producent, jest narażona na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, powinna być wykonana z dobrej jakości i odpowiednio zabezpieczonych materiałów. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego sprzedajemy wyłącznie produkty spełniające ten warunek.

Wygoda i trwałość użytkowania bram

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie powinny spełniać wszystkie bramy garażowe, w tym drewnopodobne uchylne, jest wygoda ich obsługi. Jako doświadczony producent mamy tego świadomość, dlatego proponujemy konstrukcje proste w codziennym użytkowaniu niezależnie od tego, czy są wyposażone w manualny, czy automatyczny system otwierania i zamykania. W obu przypadkach nasze produkty pracują płynnie, ale klientom, którym zależy na jak najwyższym komforcie obsługi, sugerujemy to drugie rozwiązanie. Automatyka znacząco upraszcza korzystanie z garażu, a przy tym cechuje się ponadprzeciętną niezawodnością.

Praktyczna i bezpieczna brama uchylna

Bardzo ważną kwestią związaną z użytkowaniem oferowanych przez naszą firmę uchylnych bram garażowych drewnopodobnych jest bezpieczeństwo. Szczelność przylegania jej elementów do ścian i podłoża ogranicza potencjalnym włamywaczom możliwość przedostania się do wnętrza. O wysokim poziomie bezpieczeństwa wyrobów wykonywanych w naszych zakładach, świadczy fakt objęcia ich stosownymi certyfikatami.

Dobra szczelność przekłada się też na świetne właściwości termoizolacyjne. To z kolei ułatwia utrzymywanie pożądanej temperatury w środku, co ma szczególnie istotne znaczenie we wnętrzach ogrzewanych – zarówno pod kątem komfortu termicznego, jak i kosztów.

Brama uchylna – o czym pamiętać przy jej wyborze?

Decydując się na uchylną bramę garażową drewnopodobną, której jesteśmy producentem, trzeba mieć na uwadze, że otwiera się ona na zewnątrz, a to oznacza, że pojawia się konieczność wygospodarowania odpowiedniej ilości miejsca przed wjazdem. Z tego względu przeważnie wybiera się ją do garaży i budynków znajdujących się na działce o nieco większej powierzchni. Jednak gdy tylko konstrukcja zostaje całkowicie schowana pod sufitem, wjazd jest niczym nieograniczony, a skrzydło nie ma praktycznie żadnego wpływu na dostępność przestrzeni w jego obrębie.

Estetyka bram godna najelegantszych posesji

Tym, co przekonuje do wyboru uchylnych bram garażowych drewnopodobnych, które sprzedajemy jako producent, jest ich estetyka. Nasze konstrukcje wyglądają bardzo atrakcyjnie, a przy tym są uniwersalne pod względem designu, dzięki czemu można je zamontować w każdym miejscu. Doskonale prezentują się w otoczeniu klasycznych, eleganckich domów czy nowoczesnych obiektów budowlanych – wystarczy tylko dobrać odpowiedni wzór i kolor.

Proponujemy garażowe bramy uchylne drewnopodobne o z góry określonych lub indywidualnie wskazanych przez klienta wymiarach. Pozwala to na dopasowanie danego modelu do dowolnego budynku. Zapewniamy wieloletnią trwałość naszych wyrobów i najwyższą jakość wykonania dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – przedstawimy szczegóły oferty oraz przygotujemy wycenę konkretnego zamówienia.

FAQ

Jakie są najważniejsze zalety drewnopodobnych garażowych bram uchylnych?

Polecamy ich wybór przede wszystkim z uwagi na aspekty estetyczne. To bardzo gustowne elementy nieruchomości, które prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie i można je dopasować do każdej stylistyki.

W jaki sposób otwierają i zamykają się drewnopodobne garażowe bramy uchylne?

Decydując się drewnopodobną, uchylną bramę garażową, trzeba pamiętać o zapewnieniu niewielkiej przestrzeni przed wjazdem, ponieważ skrzydło odchyla się na zewnątrz i w momencie otwierania oraz zamykania wystaje poza podproże.

Jakie zastosowania mają te konstrukcje?

Poza garażami można je wykorzystać także w takich obiektach, jak np. hale magazynowe.

SZYBKA WYCENA